8. ZŠ

Zpět na seznam patronů

Profil školy
Škola se nachází v centru města a navštěvují jí žáci z její blízkosti, z okolních částí města a přilehlých obcí. Základní škola pro 600 žáků se školní jídelnou, klubem a družinou. K dispozici je školní hřiště, schází se žákovský parlament. Základní škola je zapojena do projektu „Zelená škola,“ který umožňuje žákům a učitelům třídit nejen základní složky odpadu jako je papír, plast a sklo, ale i elektroodpad a baterie. Škola má status Fairtradové školy.

Patroni
Do projektu MOST k přírodě se přihlásilo více než 100 žáků z různých ročníků, ve věkové kategorii 7-15 let, pod vedením paní vychovatelky Bc. Michaely Janoutové.
Příležitost v projektu chceme dát postupně každému, zatím je do realizace aktivně zapojeno 25 žáků s tím, že ostatní budou tým Patronů průběžně doplňovat dle potřeby. Skupina Patronů z 8. ZŠ se jmenuje „Hvozdík", podle chráněné květinky hvozdík písečný český (Dianthus arenarius subsp. bohemicus), která je endemitem České republiky, vyskytuje se pouze v Českem středohoří a je to kriticky ohrožená květina.
Představení Patronů a jejich činnosti - https://youtu.be/gLNFdaWKLJI

Spravovaná lokalita
Patroni se budou starat o svůj školní areál/zahradu a přilehlé okolí.

Plánované aktivity
Ve školním roce 2023/2024 se kolektiv vypraví na exkurzi na Úpravnu vody v Meziboří a VD Fláje.

Naši partneři
ORLEN Unipetrol Město Most Technické služby Most SčVK